YÖNDER'DE ''MUN HEYECANI''

Bursa Yönder Okulu Lise öğrencileri, Hollanda'nın Lahey kentinde düzenlenen uluslararası “HagaMUN” Konferansı'na katıldı.
Öğrencilerinin değişen küresel sorunlara farklı bakış açıları kazanarak, hem bireysel gelişimlerine katkı sağlayan hem de güncel sorunların çözümüne yönelik katkıda bulunmalarına sağlayan Bursa Yönder Okulları, uluslararası bilinci artırmak amacıyla 7-11 Mart tarihlerinde Hollanda'nın Lahey kentinde düzenlenen uluslararası MUN Konferansına (HagaMUN) katıldı.
Hollanda'nın Lahey kentinde düzenlenen uluslararası “Hagamun Konferansı”, dünyanın dört bir yanından 600 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Gymnasium Hagamun okulunda düzenlenen konferansa katılan Bursa Yönder Okulları öğrencilerinin her biri farklı bir ülkeyi temsil ederek konuşma gerçekleştirdiler. Konferansın açılış konuşmasını Nato’nun 11. Genel sekreteri olan Jaap de Hoop Scheffer gerçekleştirdi. 
Önümüzdeki yıllarda da 'Model Birleşmiş Milletler' konusundaki çalışmalarını devam ettireceklerini ve öğrencilerimizin katılacakları konferans sayısını arttırmayı hedeflediklerini dile getiren Bursa Yönder Okulları Kurucusu Ersin YILMAZ, Mun konferansında öğrencilerin ilk tecrübeleri olmalarına rağmen performanslarının komiteler tarafından beğenildiğini ve bir kısmının en iyi delegeler arasında yer aldığını ifade etti.
Mun konferansı ile öğrencilerimiz açık fikirli, dünya barışı ve kardeşliğine dair fikirler üretebilen, her alanda geleceğin liderleri olma yolunda bir adım daha atmış oldular diye belirtti.